Zdrowe jabłko

Skuteczna ochrona jabłoni przed najgroźniejszą chorobą grzybową – parchem jabłoni.

Działki i ogrody przydomowe:
Parch jabłoni jest najgroźniejszą chorobą jabłoni. Występuje co roku i jest uciążliwy zwłaszcza w uprawie odmian jabłoni wrażliwych na chorobę oraz w latach o dużej ilości opadów. Jedyną, w pełni skuteczną metodą ochrony drzew przed parchem jest stosowanie chemicznych środków grzybobójczych, czyli fungicydów. Ponieważ parch może atakować jabłonie przez większą część okresu wegetacji należy w ciągu sezonu wykonać co najmniej kilka oprysków, odpowiednio dobranymi środkami.

Mythos 300 SC, Discus 500 WG oraz Polyram 70 WG pozwalają na w pełni skuteczną ochronę jabłoni przed parchem i równoczesne zabezpieczenie drzew przed inną chorobą jaką jest mączniak jabłoni.

Terminy wykonywania zabiegów Zalecany środek
Wczesna wiosna - wkrótce po ruszeniu wegetacji, najpóźniej w fazie zielonego pąka Mythos 300 SC
Po około tygodniu od pierwszego zabiegu ale jeszcze przed kwitnieniem jabłoni Polyram 70 WG
Kwitnienie jabłoni Mythos 300 SC
Po kwitnieniu do połowy czerwca Należy wykonać opryski co około 10 dni na przemian środkami Discus 500 WG i Polyram 70 WG
Koniec czerwca, lipiec i sierpień z zachowaniem okresu karencji Discus 500 WG (28 dni), Polyram 70 WG (21 dni) Discus 500 WG na przemian ze środkiem Polyram 70 WG. Opryski wykonywać co 2-3 tygodnie - zwłaszcza w okresach wilgotnej i pogody, która sprzyja rozwojowi choroby. 
powrót do listy